Wielkim sukcesem zakończył się start polskich tenisistek stołowych na II Igrzyskach Europejskich w Mińsku (21-30 czerwca). Polskie pingpongistki w składzie: Li Qian, Natalia Patyka i właśnie Natalia Bajor spisały się rewelacyjnie, zdobywając brązowy medal dla Polski w II IE w Mińsku. Najpierw w 1/8 pokonały 3-0 Rosjanki, a następnie w ćwierćfinale uporały sie 3-1 z Austriaczkami. Polki najbardziej zacięty mecz rozegrały w walce o finał z Niemkami, ulegając im po dramatycznym meczu na samym finiszu 2-3. Nasza zawodniczka Li Qin, przy stanie pojedynku 2-2 w 5.secie prowadziła już 9-6 i miała tylko dwie piłeczki do końcowego zwycięstwa i awansu reprezentantek Polski do finału. Niestety ” mała” (jak ją nazywają) nie wykorzystała olbrzymiej szansy i presji i pod rząd przegrała 5.piłeczek i ostatecznie uległa Niemce Ninie Mittelham 2-3. W walce o brązowy medal Polki pokonały Węgierki 3-2 i mogły w sumie święcić sukces zdobycia 3.miejsca ! Należy dodać, że Polki były w tej stawce najniżej notowaną drużyną w rankingu europejskim i w związku z tym brązowy medal to olbrzymi sukces. Punkty dla Polek zdobywały: N. Partyka – 4,5, Li Qian – 4,0 i N.Bajor – 2,5. Tytuł wywalczyły Niemki, które w finale bez problemów pokonały Rumunki 3-0.

Dodajmy, że igrzyska zgromadziły ponad 4 tys. zawodników i zawodniczek z 50 europejskich komitetów, w tym 151 sportowców z Polski (71 kobiet i 80 mężczyzn), którzy wystąpili w 23 dyscyplinach sportowych. W gronie naszej ekipy wystąpiło dwoje brzeżan wywodzących się z Brzegu: wspomniana wcześniej Natalia Bajor (tenis stołowy) oraz Wojciech Pszczolarski (kolarstwo torowe)

Pszczolarski startował z kolega w drużynie Szymonem Krawczykiem na dystansie 200 krążeń liczącej trasy 50 km. Wyścig zwany “Madison” polegał na tym, że kolarze co okrążenie zmieniali się swoja pozycją, wypychając kolegę na czoło. Nasi zawodnicy ostatecznie zajęli 9/ miejsce.

Zdjęcia oraz wyniki otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Tytusa Strzelbickiego.

Wszystkim gratulujemy sukcesów!

 

Wydrukuj stronę