Kusel pomaga Ukrainie

Dziś (10.04) w nocy pierwszy z trzech transportów ze wsparciem dla naszych wschodnich sąsiadów przyjechał do Brzegu. Nasi wieloletni partnerzy z Kusel przywieźli niezbędne artykuły spożywcze, medykamenty, powerbanki, ładowarki oraz jeden z kilku agregatów prądotwórczych. Wszystkie dary trafią już niedługo do Horodenki.

Podróż z Kusel trwała kilkanaście godzin. Samochodem ciężarowym z pomocą humanitarną kierował m.in. sam wicestarosta Jurgen Conrad. Mieszkańcy Kusel aktywnie włączyli się do zbiórki darów oraz pieniędzy, a wszystkich zakupionych produktów nie dało się dostarczyć jednym transportem. Kolejne dary trafią do nas w najbliższych dniach. Powiat Brzeski po świętach zorganizuje konwój z pomocą humanitarną. Starosta Jacek Monkiewicz podziękował za pomoc. Irena Sawczyn, przedstawiciel samorządu Horodenka, która w tej chwili przebywa w Brzegu i koordynuje akcję wsparcia dla Ukrainy również dziękowała w imieniu swoim, jak również w imieniu burmistrza Bogdana Kobylańskiego, z którym rozmawialiśmy dziś telefonicznie. A my podziękowania kierujemy również do strażaków ochotników z OSP Bąków za pomoc w rozładunku darów.

Dziękujemy Wam wszystkim. Powiat Brzeski pomaga Ukrainie.