Związany rodzinnie z Brzegiem ksiądz Marek z Madagaskaru niejednokrotnie otrzymywał wsparcie od swoich rodaków. Misjonarz ten całe swoje życie poświęcił niebezpiecznej i trudnej posłudze duchowej na Madagaskarze.

Rozległy teren parafii Manantenina sprawia, że aby móc dotrzeć ze słowem Bożym do każdego mieszkańca, ksiądz Marek Maszkowski musi poruszać się bardzo wysłużoną łodzią motorową. Łódź ta przewozi chorych z buszu do szpitala, służy jako transporter do przewozu materiałów budowlanych i jest po prostu w pracy misyjnej niezbędna. Obecnie łódź wymaga naprawy i wymiany motoru, nowy motor to koszt 2,5 tys. €. Każdy z nas może wspomóc księdza Marka i wszystkich Malgaszy wysyłając drobny datek na w/w cel. Wpłat należy dokonywać na rachunek Banku PEKAO SA: 31 1240 4533 1111 0000 5433 2487 z dopiskiem „Motor do łodzi dla ks. Marka”.
Rzecznik Prasowy Starosty