5 lutego o godzinie 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu młodzież LO i Zespołu Szkół Ekonomicznych miała okazję spotkać się z przedstawicielami samorządu lokalnego.

 

 

Zaproszonych gości, w osobach Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz Burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego, powitały Dyrektor ZSE Małgorzata Mianowany-Małecka oraz Dyrektor ILO Małgorzata Dymińczuk.

W pierwszej części spotkania Starosta i Burmistrz przedstawili, licznie zgromadzonym uczniom, zadania za jakie odpowiedzialne są władze powiatu i miasta. W drugiej, młodzież miała możliwość zadawania pytań związanych z działaniem samorządów, a także innymi sprawami, na co dzień dotykającymi młodych ludzi mieszkających w powiecie brzeskim.

Ich tematyka była zróżnicowana. Burmistrz Huczyński pytany był o wykorzystanie stadionu i przystani rzecznej oraz problem kąpieliska przy ulicy Korfantego. Starosta Stefański odpowiadał na kwestie związane z dojazdami młodzieży mieszkającej na wsi do miasta. Usłyszał również od uczestników debaty propozycję ufundowania stypendium dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które miałoby motywować młodych ludzi do pozostania w ich rodzinnych stronach.

Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne. Przez ten czas młodzież miała okazję dowiedzieć się o wielu sprawach związanych z pracą samorządów lokalnych i otrzymać rzetelne odpowiedzi dotyczące kwestii związanych z miastem oraz powiatem, w którym mieszkają.

Wydrukuj stronę