Prószący śnieg z pewnością zachęcił Świętego Mikołaja do pracy i 6 grudnia, punktualnie o godzinie 10.00, pojawił się on w głównym budynku Starostwa Powiatowego w Brzegu. Każdy kto był grzeczny przez cały rok, mógł liczyć na słodki prezent, a także na pamiątkowe zdjęcie z długo wyczekiwanym gościem.

Po odwiedzinach u brzeskich urzędników Mikołaj, w towarzystwie starosty Macieja Stefańskiego, udał się na Oddział Dziecięcy brzeskiego szpitala. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej wizyty i otrzymanych prezentów. Odwiedzanie najmłodszych pacjentów, spędzających Mikołajki w Brzeskim Centrum Medycznym, ma już wieloletnią tradycję, która z pewnością będzie w dalszym ciągu kultywowana – w ten radosny dzień każde grzeczne dziecko powinno przecież dostać prezent.

K.Ł.