Oj działo się działo 6 grudnia 2010 r. w Brzegu. W kościele p.w. Świętego Mikołaja o 17.00 celebrowano uroczystą odpustową mszę świętą, w której uczestniczyli proboszczowie wszystkich brzeskich parafii i wszyscy dostojnicy kościelni na czele z biskupem Marianem Gołębiewskim. A tuż obok – po mszy- na Placu Polonii Amerykańskiej rozpoczęły się Mikołajki zorganizowane przez firmę Cadbury, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Brzegu oraz Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną.
Tony słodyczy, kilkunastu św. Mikołajów i towarzyszące im asystentki, piękne kolędy i pastorałki wykonywane przez brzeskie zespoły: „Inwencję”, „Coco Dance Center”, to tylko niewielka część atrakcji przygotowanych przez firmę Cadbury i Kraft Foods. Firmę, której wizerunek kreuje nie tylko marketing, ale też doskonała współpraca z samorządami i wszystkimi mieszkańcami naszego powiatu.

W tym dniu każdy z dorosłych podporządkowany był dzieciom. To dla nich o 18.45 zapłonęła ogromna choinka z logo firmy i herbem Brzegu oraz Powiatu Brzeskiego. Dla nich w tej samej sekundzie barwna i błyszcząca iluminacja rozświetliła brzeskie ulice i do nich zwrócił się Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Henryk Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta Brzegu Mariusz Grochowski, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk oraz dyrektorzy fabryk Cadbury na Skarbimierzu z życzeniami wesołej zabawy i zaproszeniem do degustacji wszystkich słodkości ufundowanych przez Cadbury, m.in. produktów popularnych marek Milka, Jacobs i Delicje.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w konkursach za które otrzymały śliczne i ogromne Krówki Milka, zrobić sobie zdjęcia z Mikołajem z Wyższej szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu i po prostu świetnie się bawić.
Pruszący śnieg, 40 tys. kolorowych ledowych światełek, wzajemne zyczenia i ogromna 8 metrowa choinka – wszystko to wprowadziło kilka tysięcy uczestniczących w imprezie brzeżan w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Rzecznik Prasowy Starosty