Już tradycyjnie 10 lutego br. o godzinie 13.00 maturzyści z brzeskich szkół ponadgimnazjalnych odtańczyli wspólnie poloneza na pl. Polonii Amerykańskiej.

Impreza organizowana przez Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Brzegu odbyła się już po raz szósty. Młodzież powitali: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Radny Rady Powiatu Brzeskiego Jacek Mazurkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Mariusz Bochenek.

Przed Brzeskim Centrum Kultury zgromadzili się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu brzeskiego. Znane z Mickiewiczowskiej epopei słowa „poloneza czas zacząć” wypowiedział starosta Maciej Stefański zapraszając uczniów do tańca. Następnie rozbrzmiały dźwięki jednego z najbardziej popularnych polskich tańców, a młodzież ruszyła w tany.

Małgorzata Stanowska