Świat goni za techniką i nowoczesnością, trendy te widoczne są też w naszym kraju, a jednak Polska na tle Europy dalej wyróżnia się pielęgnowanymi pieczołowicie tradycjami i zwyczajami. Choć w przedświątecznym okresie również biegamy po sklepach i myślimy o świątecznych zakupach to w dalszym ciągu tradycja, zwyczaj spotkań z bliskimi i znajomymi, łamanie się opłatkiem, Pasterka i wspólne kolędowanie, a więc to co dla „ducha” jest najważniejsze, króluje nad przedświątecznym zabieganiem. Już od połowy grudnia na terenie powiatu brzeskiego, władze powiatu, kombatanci oraz przedstawiciele innych organizacji społecznych, nauczyciele i młodzież szkół powiatu brzeskiego spotykali się na tradycyjnych wigiliach.

zdj. nr 1

21 grudnia br. jak co roku Starostwo Powiatowe w Brzegu odwiedzili brzescy harcerze wraz z komendantem Jerzym Sobczukiem przynosząc Światełko Pokoju.

zdj. nr 2

Starostę Macieja Stefańskiego oraz wicestarostę Ryszarda Jończyka odwiedzili kolędnicy w krakowskich strojach z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3z Dyrektorem Piotrem Rajtarem. Za kolędę wicestarosta obdarował dzieci słodyczami.

zdj. nr 3

21 grudnia – Wigilia pracowników Starostwa Powiatowego w Brzegu, prowadzona przez starostę Macieja Stefańskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego Henryka Mazurkiewicza i sekretarza Krzysztofa Konika, którzy życzyli pracownikom przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności. Jasełka przygotowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Modlitwę duszpasterską zawdzięczaliśmy ks. Dziekanowi Bolesławowi Robaczkowi.

zdj. nr 4

Na grudniowej sesji Rady Powiatu Brzeskiego życzenia spokojnej pracy w IV kadencji oraz zdrowia i pomyślności składali sobie wzajemnie Radni na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Brzeskiego Henrykiem Mazurkiewiczem.

zdj. nr 5

Przedstawiciele organizacji kombatanckich: dr Jan Majewski, mjr inż. Tadeusz Czajkowski, kpt. pilot Adam Kownacki, Franciszek Kopeć, Benedykt Jędrzejczyk, por. Marian Kakowczyk, spotkali się 20 grudnia ze starostą Maciejem Stefańskim i zastępcą burmistrza Stanisławem Kowalczykiem. Na Wigilii gościli m.in. ksiądz kapelan Grzegorz Krupski, ksiądz Sławomir Fonfara, płk Czesław Drozd, Alicja Zbyryt i Janina Góral.

zdj. nr 6

Wigilia Niezależnego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich Prezesa dr Jana Majewskiego z udziałem Pełnomocnika Starosty ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, zastępcy burmistrza Stanisława Kowalczyka, księdza kapelana Grzegorza Krupskiego i kierownika Klubu Garnizonowego Jany Koronkiewicz oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych organizacji kombatanckich.

zdj. nr 7

Najpiękniejsze tegoroczne Jasełka przygotowali uczniowie i ich opiekunowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu. Dyrektor Grażyna Piaskowska może być bardzo dumna ze swoich wychowanków.
Rzecznik Prasowy Starosty
Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę