21 sierpnia rolnicy z gminy Lubsza dziękowali za urodzajny plon podczas corocznych dożynek. Imprezę rozpoczęła polowa msza święta odprawiona w intencji wszystkich osób, które swoje życie związały z rolnictwem. Po nabożeństwie przyszedł czas na uroczyste otwarcie dożynek. Wójt gminy Bogusław Gąsiorowski przywitał zgromadzonych gości, a następnie uczestniczył w ceremonii wręczenia chleba, który został podzielony między zebranych ludzi.

Po oficjalnej części dożynek przyszedł czas na zabawy. Swój program artystyczny zaprezentował zespół dziecięcy z Mąkoszyc, a także znany w całym powiecie chór Leśne Echo, który zadbał również o oprawę muzyczną podczas mszy świętej.

Jednym z najważniejszych punktów programu był konkurs wieńców dożynkowych. Wybór najpiękniejszego nie był prosty. Bo burzliwych naradach jury zdecydowało się przyznać główną nagrodę reprezentacji z Dobrzynia. Kolejne dwa miejsca zdobyły drużyny z Pisarzowic i Piastowic.
Bardzo dużą popularnością cieszył się podczas dożynek turniej taneczny. Oprócz nagrody przygotowanej przez organizatorów zostało wręczone specjalne wyróżnienie przekazane przez Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz Radnego Sejmiku Wojewódzkiego Dariusza Byczkowskiego.
Podczas dożynek nie mogło zabraknąć turnieju sołectw. W tym roku zawodnicy musieli zmierzyć się z takimi konkursami jak rzut jajkiem na odległość czy przeciąganie liny. Zwycięzcami turnieju zostali reprezentanci Mąkoszyc przed Dobrzyniem i Błotami.
Gwiazdą lubszańskiej imprezy był zespół BonyM, który bawił uczestników dożynek do późnych godzin nocnych.