Gentelmani o pieniądzach nie mówią, lecz je mają. Tym razem otrzymali je w formie nagród jubileuszowych za długoletnią pracę. Tradycyjne „jubileuszówki” pracownikom wydziałów i jednostek Starostwa Powiatowego w Brzegu wręczył Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański.

6.02.br. z rąk starosty nagrody odebrali: Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich Paweł Kozerski za 45 lat pracy, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Stanisław Kowalski za 40 lat pracy, Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Dariusz Byczkowski za 20 lat pracy oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Michał Siek za 25 lat pracy.

Cała czwórka Panów jest doskonale znana brzeskiemu środowisku. Paweł Kozerski to nie tylko dyrektor majestatycznej brzeskiej instytucji jaką jest Muzeum Piastów Śląskich, całe swoje życie zawodowe, pasje i zainteresowania związał z zamkiem. Kocha to co robi, a z efektów jego pracy w postaci badań naukowych, wydawnictw, organizacji imprez, wystaw i koncertów korzystają nie tylko Brzeżanie. Swoją nagrodę przeznaczył na remont mieszkania, w przededniu wesela drugiej (młodszej) córki.
Stanisław Kowalski – sprawdza się na swoim stanowisku dbając o powiatowe drogi. W samorządzie pracuje od wielu lat (dawniej był wójtem Gminy Lubsza). To bardzo konkretny, ale też podchodzący z dystansem do życia człowiek. Miłośnik natury. Swoją nagrodę chce przeznaczyć na uzupełnienie drzewek owocowych w swoim pięknym sadzie.
Dariusz Byczkowski to nie tylko dyrektor ukochanego przez brzeską młodzież II LO, od dwóch kadencji reprezentuje nasz powiat jako Radny Wojewódzki. Dodatkowe pieniążki przeznaczy przede wszystkim na płyty i książki oraz studia dzieci.
Ostatni z czwórki gentelmanów to jeden z najsympatyczniejszych naczelników w powiecie brzeskim – Michał Siek. Nie tylko urzędnik samorządowy, ale też organizator wielu młodzieżowych imprez i uroczystości. Ponieważ jest zapalonym turystą, cała „jubileuszówka” zostanie przeznaczona na wycieczkę w góry.
 
 
                                                                                   Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę