W środę (14 września) na brzeskiej stanicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pojawili się podopieczni Publicznego Przedszkola nr 1 w Brzegu. Dzieci, pod czujnym okiem ratowników, uczyły się podstaw pierwszej pomocy. Miały również okazję zobaczyć sprzęt służący do ratowania tonących i nauczyć się tego, jak należy zachowywać się nad wodą. Największą atrakcją dla przedszkolaków była zabawa z psem-ratownikiem i przejażdżka WOPR-owską łodzią.

„Tego typu spotkania mają charakter edukacyjny – mówi ratownik Rafał Głowik. Chcemy zaznajomić dzieci z wodą i uświadomić im jak należy się nad nią zachowywać. Przedszkolaki dobrze się tutaj dzisiaj bawią, a przy okazji z pewnością się czegoś nauczą”.

Warto zaznaczyć, że brzescy ratownicy prowadzą szereg tego typu spotkań skierowanych również do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

„Co roku wspieramy naszych WOPR-owców – zaznacza Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Dzięki nim mieszkańcy naszego powiatu mogą się czuć bezpiecznie i w spokoju spędzać w lecie czas nad wodą”.

K.Ł.

Wydrukuj stronę