Otwarcie straznicy PSP po modernizacji

Docieplenie ścian, nowe okna, system grzewczy oraz 160 ogniw fotowoltaicznych – to najważniejsze elementy zakończonej termomodernizacji zespołu budynków komendy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Nasza powiatowa jednostka od lat czekała na taką inwestycję. Dziś po kilkunastu miesiącach prac, uroczyście oddano komendę do użytku. Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. komendant wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Kędryk oraz starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

W trakcie uroczystości wręczono również kluczki do czterech nowych aut bojowych dla druhów z Lubszy, Michałowic, Łukowic Brzeskich oraz Zwanowic. Ponadto ochotnicy z Łukowic Brzeskich zostali oficjalnie włączeni decyzją komendanta głównego do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu oddano do użytku budynek jednostki ratowniczo-gaśniczej w Grodkowie. Łącznie na modernizację wydano z rządowych dotacji ponad 7 milionów złotych.