Dziś w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisano listy intencyjne ws. utworzenia w placówce klas patronackich. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna, PKP Cargo oraz sieć hoteli De Silva i Mercury od teraz rozpoczynają współpracę z brzeską szkołą. Dzięki wstępnym umowom zyskają przede wszystkim uczniowie, którzy będą mogli liczyć na staże, praktyki i zdobywanie nowego doświadczenia.

– Naszym priorytetem jest nawiązanie współpracy w branżach usługowych – mówi Łukasz Denys, dyrektor ZSZ nr 1 w Brzegu. – Dzisiejsze listy intencyjne spowodują, że za kilka miesięcy powstaną u nas klasy patronackie. Od pewnego czasu mamy takie oddziały firmowane chociażby przez spółkę Tauron i to jest naprawdę świetna sprawa. Uczniowie zyskają nowe pracownie techniczne, a do tego będą mogli liczyć na profesjonalne staże i praktyki. A nam zależy, aby ten rodzaj edukacji odbywał się w renomowanych zakładach.

Przypomnijmy, dwa tygodnie temu podobny rodzaj współpracy nawiązał Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu i amerykańska firma Donaldson, mająca fabrykę w Skarbimierzu.
– Przedsiębiorcy wychodzą dziś naprzeciw potrzebom i nawiązują współpracę z placówkami zawodowymi – dodaje starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Uczniowie mogą zdobyć odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje w danej firmie, a po zakończeniu szkoły mają możliwości zdobycia zatrudnienia. I to nas bardzo cieszy i takich umów partnerskich, czy listów intencyjnych potrzeba nam jak najwięcej. Bo to korzyść dla wszystkich.

Na końcu dzisiejszych uroczystości odsłonięto pamiątkową tablicę z nazwami wszystkich partnerów, którzy współpracują z ZSZ nr 1.

 

 

Wydrukuj stronę