Koncern Mondelez Intrernational zyska nowoczesne centrum magazynowe. W Skarbimierzu powstanie ogromna hala pełna słodkości. Światowy potentat w branży spożywczej do tej pory magazynował swoje wyroby w różnych lokalizacjach na terenie naszego kraju. W przyszłym roku to się zmieni. W kwietniu 2020 w bliskim sąsiedztwie fabryki gumy do żucia oraz czekolady oddana zostanie do użytku nowoczesna hala magazynowa.

– Dziś wbudowaliśmy kamień węgielny i podpisaliśmy list erekcyjny, a wszystko po to, aby nasz projekt zrealizować wiosną przyszłego roku – wyjaśnia Roman Sitko, prezes Mondelez Polska Production Sp. z o.o. – Budynek powstanie na działce o wielkości ponad 3 hektarów i będzie miał blisko 8 000m kw. Wewnątrz do dyspozycji będziemy mieć magazyn suchy, a także pomieszczenia z kontrolą temperatury i wilgotności. Będą też specjalne miejsca do przechowywania czekolady. Warto dodać, że nowa inwestycja, to także kolejne miejsca pracy.

Dodajmy, że inwestycję zrealizuje Panattoni Europe, który magazyn wybuduje i będzie jego właścicielem. Z kolei DSV Solution będzie realizował kompleksowe zadania logistyczne właśnie dla Mondelez International.

W dzisiejszych uroczystościach wziął udział również starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

 

 

Wydrukuj stronę