Podpisanie umowy na informatyzację szpitala

 

Elektroniczna rejestracja, szybkie uzyskiwanie historii choroby pacjenta oraz zarządzanie kolejkami – to tylko niektóre udogodnienia, które już niebawem pojawią się w Brzeskim Centrum Medycznym. Dziś (16.10) w Starostwie Powiatowym w Brzegu uroczyście podpisano umowę na usługi  „e-szpital”. Wyłoniona w postępowaniu przetargowym warszawska firma Simple S.A. dostarczy i wdroży cyfrowy system informacji telemedycznej.

– To ważna inwestycja dla nas, bo przede wszystkim ułatwi nam zarządzanie całym szpitalem, a to z kolei przełoży się na wyciąganie placówki z problemów finansowych – mówi Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego. – Ponadto możliwa będzie szybsza rejestracja pacjenta, czy przekazanie chorego z innego oddziału. Wszystkie dane diagnostyczne pacjentów, także te historyczne będą teraz dostępne dla lekarza prowadzącego, co jest bardzo istotne w procesie leczenia. Reasumując, to ważny dla nas dzień.

W podobnym tonie wypowiada się starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

– To historyczny moment dla całego BCM-u. Czekaliśmy na ten moment kilka długich lat i nareszcie się udało. Pełna informatyzacja naszego szpitala usprawni jego funkcjonowanie, a na tym nam wszystkim zależy – podkreśla Monkiewicz.

Wdrożenie cyfrowego systemu informacji telemedycznej, gromadzenia, przetwarzania, archiwizacji danych, to dla Brzeskiego Centrum Medycznego jeden z ważniejszych kierunków rozwoju. Dodajmy, że w związku z informatyzacją szpitala przeszkolonych zostanie ponad 300 osób. Nowy system ma być gotowy wiosną 2021 roku.

 

logotypy

 

 

 

Wydrukuj stronę