Grudniowy kalendarz każdego Polaka pełen jest spotkań ze współpracownikami, znajomymi, przyjaciółmi. Te małe „Wigilie” poprzedzają tę najważniejszą – rodzinną, co nie znaczy, że ich rola jest mniejsza.

15 grudnia br. Biesiadę Bożonarodzeniową zorganizował Dział Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, kierowany przez Renatę Wojas. Gośćmi gospodarza OODR dyrektora Henryka Zamojskiego byli m.in.: Wicewojewoda Opolski Antoni Jastrzembski, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Antoni Konopka, Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara, Burmistrz Miasta Brzeg Wojciech Huczyński, Prezes Banku Żywności Jan Burniak.

Modlitwę Wigilijną celebrował ks. Leszek Włodarczyk proboszcz Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Łosiowie, ks. Kapelan Grzegorz Krupski oraz ks. Grzegorz Kopij.
Swoją obecnością zaszczycili spotkanie przedstawiciele partnerskiego Powiatu Kusel, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy firm.
            Pyszne potrawy wigilijne przygotowały panie reprezentujące sołectwa Opolszczyzny: Grabin, Dzierżysław, Maciejowice, Radostynia, Kamienna, Spórok, Dziedzice, Kórnica, Rzędów, Schodnia, Dziergowice, Proślice, Roszkowice, Kruszyna.

Hitem spotkania okazał się zorganizowany pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego konkurs na najpiękniejszego Anioła Wigilijnego. Były anioły z piórek, z włóczki, z bibuły i anioły haftowane na płótnie. Wszystkie piękne i pomysłowo wykonane. Jury miało prawdziwy dylemat, ale po długich naradach wybrało najpiękniejsze anioły, to jest anioła wykonanego przez Grupę Kobiet z Rzędowa (I miejsce), anioła Związku Kobiet Wiejskich w Spóroku (II miejsce) i anioła Koła Gospodyń Wiejskich z Radostynii (III miejsce).
Nagrodę specjalną konkursu od niemieckich przyjaciół z Kusel otrzymał anioł przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Roszkowicach.
            Wspólne biesiadowanie uświetnił Jasełkami Zespół z PSP w Dańcu, były to jasełka w gwarze śląskiej i polskiej, co raz jeszcze pokazało, że na Opolskiej Ziemi w zgodzie  mogą żyć i Polacy i Ślązacy, kultywując te same tradycje i oddając pokłon tej samej religii.
                                                                       Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                       Brygida Jakubowicz