Dziś (29.11) w południe uroczyście otwarto nową siedzibę grodkowskiej policji. Tamtejsi funkcjonariusze od kilku lat czekali na realizację tego zadania. Oprócz nowych pomieszczeń i dyżurki, mundurowi zyskali salę odpraw z prawdziwego zdarzenia oraz zaplecze socjalne. Ponadto policjanci otrzymali dziś dwa nowe radiowozy.

– Budowa komisariatu kosztowała ponad 3,8 mln złotych i została sfinansowana ze środków Komendy Głównej Policji – wylicza Patrycja Kaszuba, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. – Siedziba składa się z dwóch kondygnacji o łącznej powierzchni ponad 500 m2. Do dyspozycji mamy 40 pomieszczeń. Warto przypomnieć, że inwestycję zapoczątkował burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz, który przekazał nieodpłatnie tereny pod budowę nowego komisariatu w użytkowanie Skarbu Państwa. Dzięki temu inwestycja mogła ruszyć i nie trzeba było martwić się o grunty. Warunki naszej pracy zdecydowanie się poprawią, zyskają również sami petenci, których przyjmiemy w komfortowych warunkach.

Grodkowscy funkcjonariusze otrzymali dziś także nowe radiowozy. Opel astra został w całości zakupiony z pieniędzy Programu Modernizacji Policji, natomiast kia sportage z napędem na cztery koła sfinansowana został w połowie z policyjnego budżetu i funduszy Gminy Grodków.

Dodajmy, że nowy komisariat mieście się przy ulicy Sportowej.