Powiat Brzeski po raz kolejny odniósł sukces na polu oszczędności związanych z dostarczaniem energii elektrycznej.

Do lipca 2011 roku funkcjonowała stała umowa na warunkach określonych w poprzednich okresach. Kolejne przetargi udowadniają, że władze powiatu bez wątpienia można nazwać gospodarnymi.

Rozliczenie osiągniętych oszczędności w kosztach energii elektrycznej w jednostkach organizacyjnych starostwa za okres lipiec 1 lipca 2011 – 1 lipca 2012 pokazuje, że łączna kwota oszczędności za ten czas wyniosła 170 263 złotych. Warto dodać, że kwota ta wzrośnie do końca roku o około 60 000.

W ostatnim czasie starostwo przeprowadziło również przetarg na rok 2013. Osiągnięto w nim najlepszy wynik w województwie. Planowane oszczędności w kosztach energii elektrycznej powinny wynieść w przyszłym roku 122 422 złote.

K.Ł.