W minioną sobotę (25 czerwca) na brzeskiej stanicy członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego świętowali Dnień Ratownika.

W 1927 roku Komisja Ratownictwa, działająca przy Polskim Związku Pływackim, dla popularyzacji idei ratownictwa wodnego ustaliła dzień 29 czerwca Dniem Ratownika. Z inicjatywy komisji zorganizowano wówczas kilka pokazów ratowania tonących.

Wybrana data nie jest przypadkowa. Tego dnia kościół katolicki uroczyście obchodzi Dzień Świętego Piotra, który jest patronem WOPR-owców.

Podczas sobotnich uroczystości Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański zwracał uwagę na fakt, iż ratownicy wodni swoją służbą działają nie tylko na rzecz lokalnego społeczeństwa, ale udowadniają również, że ich pasja może być sposobem na życie oraz ideą, którą warto zaszczepiać wśród młodych ludzi.