Wybory minęły, a „aksamitna” kontynuacja władzy w Powiecie Brzeskim, pozwoliła uniknąć wielu problemów, a także kontynuować dotychczasowe długoletnie plany i zamierzenia inwestycyjne.
Władze Powiatu Brzeskiego reprezentowane przez starostę Macieja Stefańskiego, od ogłoszenia wyników do dziś otrzymują ciepłe listy gratulacyjne od wielu środowisk społecznych i politycznych.

Zawarte są tam deklaracje dalszej udanej współpracy i działalności dla dobra społeczeństwa powiatu. Gratulacje takie nie tylko cieszą, lecz są dowodem na długotrwałą współpracę powiatu brzeskiego z instytucjami i samorządami ponad wszelkimi podziałami. Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych na ręce Macieja Stefańskiego wpłynęły listy gratulacyjne m.in. od: Wojewody Opolskiego – Ryszarda Wilczyńskiego, Wójta Gminy Olszanka Jerzego Dróbki, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Opolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych z siedzibą w Katowicach, Dyrektora Zakładu Gumy w Skarbimierzu Iana Otoole i Dyrektora Zakładu Wyrobów Czekoladowych w Skarbimierzu Pawła Ehrlicha.
Starosta Maciej Stefański serdecznie dziękuje za wszystkie dowody sympatii i poparcia dotyczące działań władz Powiatu Brzeskiego.

Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                   Brygida Jakubowicz