_images_image_clip_image002(8)

KOLEJNI NAUCZYCIELE I PRACOWNICY ADMINISTARCJI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH POWIATU BRZESKIEGO UKOŃCZYLI STUDIA PODYPLOMOWE

Realizowany przez Powiat Brzeski od 15.10.2008 roku projekt pn. „Doskonalenie kadry systemu oświaty szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych Powiatu Brzeskiego” nabiera tempa. Kolejna – 10 osobowa grupa uczestników ukończyła w semestrze zimowym studia podyplomowe finansowane w ramach projektu. Ukończone kierunki to min.: technika samochodowa, doradztwo zawodowe i przedsiębiorczość, fizyka, organizacja i zarządzanie w oświacie, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy oraz informatyka. Od początku realizacji projektu łącznie studia podyplomowe ukończyło już 15 uczestników ( w tym 9 mężczyzn i 6 kobiet).

Udział w projekcie kontynuuje jeszcze 18 nauczycieli i pracowników administracji szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych powiatu brzeskiego.
Projekt opracowany przez Powiat Brzeski wspiera nauczycieli oraz pracowników administracji szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych powiatu brzeskiego w ustawicznym podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Należy podkreślić, że projekt jest efektem proedukacyjnej polityki starosty Macieja Stefańskiego i Zarządu Powiatu.
Dzięki udziałowi w projekcie również kadra administrująca systemem oświaty w Powiecie Brzeskim podnosi swoje kwalifikacje, co przyczynia się do wzrostu kompetencji w zakresie finansowania, zarządzania, monitoringu, oceny rezultatów polityki edukacyjnej, a więc generalnie jej jakości.

Wartość projektu : 264 620,00 zł
Wartość dofinansowania z EFS: 224 927,00 zł
Czas realizacji : 15 października 2008 r. – 30 czerwca 2010 r.

Katarzyna Niemiec
Wydział Promocji