Pasowanie na ucznia dla każdego z nas jest momentem dużych zmian i rozpoczęciem nowego rozdziału w beztroskim życiu dziecka. To taki mały Rubikon po przejściu którego stajemy   się bardziej dorośli i odpowiedzialni. Chwila ta zapada na zawsze w pamięci, niezależnie od tego w której szkole rozpoczynamy swoją przygodę z nauką.

28 X uroczystość pasowania na ucznia i gimnazjalistę odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych w Brzegu. Spotkanie było bardzo emocjonalne, oprócz dzieci, ich rodziców oraz obecnych uczniów i nauczycieli ZSS uczestniczyli w nim zaproszeni goście, którzy są od wielu lat przyjaciółmi szkoły. Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Brzegu Michał Siek, Naczelnik Wydziału Promocji Brygida Jakubowicz, Członek Zarządu Banku Spółdzielczego Bożena Wdowiszewska, Radna Miasta Brzeg Elżbieta Kużdżał, Przewodnicząca Rady Powiatowej OPZZ Halina Marszałek oraz dyrektor BZWBK Diana Gałązka. Dzieci przygotowane przez panie: Sylwię Tokarczyk, Ewę Konieczną, Annę Lechowicz – Minosora, Annę Krężel i Marię Piksę zaprezentowały program „ Jesienna Szkoła Pierwszoklasistów”. Każde dziecko rozpoczynające naukę za występ w przedstawieniu otrzymywało „ Klucz wiedzy”. Uroczystego pasowania na ucznia dokonała dyrektor ZSS w Brzegu Grażyna Piaskowska. W skupieniu, ale z uśmiechem na ustach nastąpił akt ślubowania przypieczętowany podpisami ( a w przypadku maluchów odciskiem kciuka na dokumencie). Pasowanie na ucznia było również okazją do podsumowania organizowanego po raz drugi przez ZSS oraz Przedszkole Integracyjne nr 7 konkursu fotograficznego „ Dary jesieni”.

Laureatem I miejsca został przedszkolak Witold Bednarek. W organizację święta pasowania na ucznia zaangażowane było również Stowarzyszenie Rodziców „Troska” działające przy ZSS w Brzegu. Stowarzyszenie reprezentowane przez prezes Ewę Krocz współorganizuje nie tylko szkolne uroczystości, lecz stara się zapewnić dzieciom niepełnosprawnym wiele atrakcji takich jak wycieczki, konkursy i zabawy.

Poniżej drukujemy list stowarzyszenia wraz z numerem konta na które można dokonywać wpłat na jego statutową działalność.

Brygida Jakubowicz