Choć okres świąteczny już minął, jest to czas który warto wspominać, gdyż zdarza się w nim wiele rzeczy miłych i niecodziennych, a ludzie są czuli, wyrozumiali i bardziej skłonni do pochylenia się nad drugim człowiekiem.

Tak było w okresie przedświątecznym w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Grodkowie. W ciągu dwóch przedświątecznych dni 20 – 21.12.br odbyły się tam spotkania wychowawców, wychowanków, rodziców oraz sponsorów w bożonarodzeniowej atmosferze.

 

            Pracownicy SOSzW włożyli dużo pracy i serca w zorganizowanie tych  spotkań. 20.12 śpiewano kolędy i pastorałki a wychowankowie przygotowali wesoły program artystyczny. Składanie świątecznych życzeń rozpoczęli dyrektor ośrodka Elżbieta Galus i Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk. Wzruszali się opiekunowie – Ci którzy zapewniają dzieciom namiastkę rodzinnego domu, którego tak brak niektórym podopiecznym. Łez nie kryli też młodsi podopieczni. Wigilię zaszczycili swoja obecnością liczni sponsorzy, którzy ufundowali dzieciom paczki pod choinkę.

 

            Mimo przedświątecznego rozgardiaszu i pracy zawodowej zaproszenia wychowanków SOSzW przyjęli m.in.: wicestarosta Ryszard Jończyk, Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz wraz z zastępcą Waldemarem Wójcickim, radna Rady Powiatu Brzeskiego Jolanta Szuchta oraz przedstawiciele sponsorów i Rady Rodziców Ośrodka.

 

            21.12 uczniowie mieli okazję raz jeszcze podzielić się opłatkiem, tym razem w towarzystwie swoich rodziców. Rodzice natomiast mogli podziwiać swoje pociechy w programie jasełkowym.

 

            Współpraca z rodzicami jest jednym z najważniejszych procesów w długim procesie rewalidacji podopiecznych ośrodka. Tegoroczne wigilijne spotkanie zaszczycił swoją obecnością ponownie wicestarosta Ryszard Jończyk, a gościem specjalnym był znany redaktor Zygmunt Chajzer. Wywiad z redaktorem Chajzerem, jego opinie i przemyślenia dotyczące Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grodkowie ukażą się w następnym wydaniu gazety.

 

 

 

 

 

                                                                                              Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę