Ponad 4 miliony miliona złotych kosztowała modernizacja jednego z najważniejszych oddziałów w Brzeskim Centrum Medycznym. Dziś uroczyście otwarto OIT po gruntownym remoncie. Nowoczesny sprzęt, specjalistyczne łóżka, lepsza opieka i bezpieczne warunki pracy dla kadry medycznej – to tylko niektóre udogodnienia, które wprowadzono po przeprowadzonej modernizacji.

– Mieliśmy cztery łóżka, a teraz mamy sześć. Po otwarciu nowego bloku operacyjnego Oddział Intensywnej Terapii będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie dla pacjentów – wyjaśnia Kamil Dybizbański, nowy dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego. – Dla nas to ważny dzień, bo sam oddział jest bardzo ważny. Przecież nie świadczymy usług podstawowych. Mamy Szpitalny Oddział Ratunkowy, niebawem nowoczesny blok, a do tego teraz OIT po gruntownym remoncie. Nowe pomieszczenia i sprzęt wyglądają okazale. Nasz oddział nie różni się dziś niczym od chociażby podobnego OIT-u w szpitalu na Borowskiej we Wrocławiu.

Z nowych rozwiązań cieszy się nie tylko dyrekcja, ale również sam personel, który na co dzień pracuje na Oddziale Intensywnej Terapii.

– Mamy zdecydowanie lepsza warunki niż kiedyś. Lepiej będzie wyglądać organizacja stanowiska pracy, bo mamy teraz m.in. mosty anestezjologiczne – wylicza Grażyna Krukowska, pielęgniarka oddziałowa. – Wcześniej mieliśmy plątaninę kabli, a teraz mamy łatwiejszy dostęp do pacjenta. Sprawność naszej pracy przekłada się przecież na bezpieczeństwo pacjenta.

Uroczystego otwarcia oddziału dokonała dziś wicestarosta Ewa Smolińska oraz wicemarszałek województwa Roman Kolek. Wszystkiemu przyglądał się także szef opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Robert Bryk. Dodajmy, że inwestycja możliwa była dzięki unijnemu wsparciu. Dotacja na sprzęt medyczny w wysokości blisko 870 tysięcy złotych pochodziła Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całość modernizacji wyniosła 4,2 mln.

 

 

Wydrukuj stronę