W piątek (14 października) starosta Maciej Stefański wręczył odznaczenie „Zasłużony dla Powiatu Brzeskiego” st. sierż. Marzenie Pniewskiej. W spotkaniu uczestniczyli również Adam Bielecki – pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu oraz Andrzej Kwiatkowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Policjantka z brzeskiej komendy wyprowadziła niedawno trzy osoby z płonącego i zadymionego budynku, ratując im w ten sposób życie. Wiedząc, że ludzie są już bezpieczni, funkcjonariuszka ponownie wbiegła do objętego pożarem domu, aby otworzyć okna. Mniejsza ilość dymu ułatwiła późniejszą akcję ratunkową strażaków.

„Wszyscy potrzebujemy bohaterów – mówił podczas spotkania Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Zawsze wiedziałem, że na naszych policjantów i policjantki można liczyć w każdej sytuacji. Pani Marzena Pniewska zasłużyła się jednak społeczeństwu w sposób szczególny. Nie wahała się ani chwili i postawiła na szali swoje życie, żeby nieść pomoc innym. Jestem dumny, że w naszym powiecie mieszkają tacy ludzie”.

K.Ł.

Wydrukuj stronę