Regulamin(pdf) – pobierz

II BRZESKIEGO BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada 2012

CELE
Upamiętnienie 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej,
Promocja powiatu brzeskiego
Propagowanie zdrowego stylu życia,

Starostwo Powiatowe w Brzegu,
Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego
Wydział Promocji Starostwa Powiatowego
Brzeskie szkoły ponadgimnazjalne
Klub Turystyki Aktywnej PTTK „ACTIVE”

TERMIN
Bieg niepodległości odbędzie się 11 listopada 2012 roku – niedziela, start godz. 12.00

MIEJSCE
Centrum miasta, bieg po wyznaczonych trasach dla poszczególnych kategorii wiekowych
Start i meta – brzeski RATUSZ.
Sekretariat zawodów mieścić się będzie w Ratuszu

UCZESTNICTWO
Uczestnikami Biegu Niepodległości w kategorii dzieci i młodzieży mogą być uczniowie, którzy zostali wcześniej zgłoszeni przez opiekunów i posiadają aktualne badania lekarskie lub pisemne oświadczenie o zdolności do udziału w zawodach, podpisane przez rodzica bądź ustawowego opiekuna. (Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.09.2001r. Dz. U. Nr 101 poz. 1095) Za sprawdzenie badań lekarskich lub oświadczeń ponoszą odpowiedzialność zgłaszający opiekunowie grup.
Wszyscy zawodnicy muszą posiadać wypełnione i otrzymane od organizatora kartki startowe identyfikujące zawodnika. Brak kartki na mecie, zniszczenie jej w stopniu uniemożliwiającym odczyt lub skreślenia na kartce dyskwalifikuje zawodnika w klasyfikacji indywidualnej. Kartki startowe będą wydawane opiekunom grup w dniu zawodów.
W kategorii OPEN i Nordic Walking zawodnicy powyżej 18 roku życia podpisują oświadczenie o biegu na własną odpowiedzialność. (Zawodnicy zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego o zdolności do udziału w biegach długodystansowych lub do podpisania oświadczenia udziału na własną odpowiedzialność). Osoby w wieku 16 – 18 lat muszą posiadać zgodę rodziców i przybyć na zawody z opiekunem (weryfikacja przy zgłoszeniu z dokumentem tożsamości).

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenie w kategorii dzieci i młodzież powinno zawierać nazwę szkoły, listę uczestników z zaznaczeniem kategorii wiekowej.
Każda szkoła może zgłosić max 10 reprezentantów szkoły /zawodników i zawodniczek– razem/ w danej kategorii wiekowej
Zgłoszenia do Biegu Niepodległości będą przyjmowane w terminie do 09 listopada 2012r.:
– faxem nr 77 444 13 23
– mailowo na adres: sport@brzeg-powiat.pl
– osobiście – w biurze Wydziału OKiKF Starostwa Powiatowego ul. Wyszyńskiego 23 pok. nr 17
w godz. 8.00 -15.00
W dniu zawodów opiekunowie dostarczają listy podpisane przez dyrektorów szkół wraz z oświadczeniami rodziców do sekretariatu zawodów w Ratuszu Miejskim.

Zgłoszenia w kategorii OPEN i Nordic Walking przyjmowane będą:
– mailowo na adres: sport@brzeg-powiat.pl
do 08.11.2012r.
– osobiście w dniu zawodów od godz. 10:00 do 11.45

KLASYFIKACJE
W klasyfikacji indywidualnej zawody odbędą się w następujących kategoriach wiekowych i odpowiednio na dystansach:

Szkoły podstawowe – klasy I-III 254m

Szkoły podstawowe – klasy IV-VI 550m

Szkoły gimnazjalne 805m /1 okrążenie/

Szkoły ponadgimnazjalne
– dziewczęta 805m /1 okrążenie/
– chłopcy 1610m /2 okrążenia/

Kategoria OPEN (od 16 lat)
– kobiety 3220m /4 okrążenia/
– mężczyźni 4830m /6 okrążeń/

Nordic Walking 4830m /6 okrążeń/

NAGRODY

Uczestnicy biegów szkolnych otrzymają pamiątkową koszulkę, Uczestnicy biegu Open i Nordic Walking otrzymają pamiątkowy medal, W każdej kategorii wiekowej za miejsca 1-3 otrzymują nagrody rzeczowe i dyplomy,
a) w kat. OPEN według podziału na grupy wiekowe / medale dla 70 osób/:
– 16 – 30 lat
– 31 – 59 lat
– 60 lat i więcej
b) w kat. NORDIC WALKING według podziału na grupy wiekowe: / medale dla 30 osób/:
– 16 – 50 lat
– 51 lat i więcej

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Opiekę medyczną zapewnia organizator. Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Organizator zapewnia szatnie oraz depozyt na terenie Ratusza. Za porządek w szatniach odpowiadają opiekunowie uczestników. Za zagubione rzeczy poza depozytem organizator nie odpowiada. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników ponoszą opiekunowie. W przypadku skrócenia trasy przez zawodnika, zostanie on zdyskwalifikowany. Organizator zapewnia posiłek po biegu. Ostateczne prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje organizatorom biegu.

PROGRAM MINUTOWY
Biegu Niepodległości

11 listopada 2012

Weryfikacja
11:00 – 11:45 Dzieci, młodzież, kategoria OPEN i Nordic Walking
12:00 Uroczyste rozpoczęcie Biegu Niepodległości
Biegi w kategoriach wiekowych.
12:15 Klasy I –III – szkoły podstawowe
12:25 Klasy IV-VI – szkoły podstawowe
12:35 Szkoły gimnazjalne
12:50 Szkoły ponadgimnazjalne