Mieszkańcy miejscowości Myśliborzyce w gminie Lubsza, dzięki nowemu chodnikowi, nie muszą już się martwić o bezpieczeństwo pieszych poruszających się po terenie wsi. Cały chodnik ma w założeniu mieć długość 930 metrów bieżących. Dotychczas wykonano 450 metrów.

Pierwszy etap tej inwestycji wykonany został przed rokiem. Udało się wówczas wybudować 290 metrów bieżących chodnika i 329 metrów bieżących kanalizacji burzowej. Koszt inwestycji wyniósł 160 758 złotych (50% kwoty pokrył powiat brzeski, a 50% gmina Lubsza).

W tym roku, dzięki staraniom władz powiatu, wybudowano kolejne 160 metrów bieżących chodnika i tyle samo metrów kanalizacji burzowej. Koszt inwestycji to 75 000 złotych. Zadanie również wykonywane było w porozumieniu z gminą Lubsza, która taki sam wkład (75 000 złotych) przeznacza na wykonanie chodnika przy drodze powiatowej w Czepielowicach.

„Planujemy w przyszłym roku, w porozumieniu z gminą, wykonać dalsze odcinki chodników zarówno w Myśliborzycach, jak i w Czepielowicach – mówi etatowy członek Zarządu Powiatu Brzeskiego Janusz Gil. W tej chwili trudno jeszcze powiedzieć jakimi będziemy dysponować finansami, ale będziemy dokładać wszelkich starań do tego, aby obie inwestycje zrealizować do końca”.