W Brzeskim Centrum Medycznym funkcjonuje od niedawna „Zielona Linia”, umożliwiająca ciężarnym kobietom bezpłatny transport karetką do szpitala. Z tego udogodnienia skorzystać mogą kobiety udające się na poród w BCM oraz kobiety skierowane na Oddział Ginekologiczno-Położniczy w stanie ostrym.

„Trzeba przede wszystkim zaznaczyć, że ta karetka nie jest przeznaczona do pomocy doraźnej i interwencji lekarza, od tych przypadków jest pogotowie ratunkowe – mówi ordynator Tahar Ben Rhaiem. Zielona Linia ma za zadanie zapewniać bezpłatny transport kobietom, dla których dotarcie do szpitala jest kłopotliwe. Mieliśmy wiele sygnałów, że tego typu pomoc byłaby dużym udogodnieniem, zwłaszcza zimą, dla kobiet mieszkających na wsiach oddalonych od głównych dróg. Dzięki temu rozwiązaniu będą one mogły bez przeszkód dotrzeć do Brzeskiego Centrum Medycznego”.

Karetka obsługuje teren do 100 km od Brzegu. Numer na „Zieloną Linię” to: 538 367 335.

Warto zauważyć, że nie jest to jedyna innowacja, jaka wprowadzona została w ostatnim czasie na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym brzeskiego szpitala. „Nasze pacjentki mają bezpłatny dostęp do internetu – mówi Tahar Ben Rhaiem. Korzysta z tego bardzo dużo kobiet, bo daje to możliwość rozmawiania z bliskimi za pomocą różnych komunikatorów internetowych. Powoli zaczynamy myśleć nad tym aby ulepszyć pomieszczenie, w którym pacjentki wspólnie spędzają czas. Ciężarne kobiety, to przecież w większości przypadków zupełnie zdrowe osoby, które chcą ze sobą rozmawiać, oglądać filmy, czy słuchać muzyki. Jestem przekonany, że w najbliższej przyszłości uda nam się takie miejsce wygospodarować i odpowiednio wyposażyć”.

K.Ł.

Wydrukuj stronę