Kto nie był – niech żałuje, a kto chętny niech planuje. Co takiego? Oczywiście wieczory muzyczne w brzeskim zamku, które zaskakują swoją różnorodnością.

Tym razem w niedzielne popołudnie sale zamkowe i zgromadzona w nich publiczność gościli Kwintet Śląskich Kameralistów wykonujących program pot tytułem “Zamkowe koncerty pod gwiazdami”, czyli “Ba… Rockowe Święta”. W interpretacji muzyków można było usłyszeć utwory rozrywkowe końca XIX i przełomu XIX wieku w wersjach muzyki klasycznej. Trudno w kilku słowach streścić to muzyczne wydarzenie, ale z pewnością każdy, kto zdecydował się przyjść do Muzeum Piastów Śląskich wyszedł bogatszy o doznania artystyczne. Jedno jest pewnie: nie trzeba planować specjalnych wycieczek do filharmonii czy teatrów muzycznych. Wystarczy śledzić repertuar Muzeum, aby wziąć udział w jednym z wydarzeń muzycznych. I to zupełnie bezpłatnie. Dyrekcja Muzeum i jego pracownicy serdecznie zapraszają!

Sale zamkowe na wydarzenia udostępnia Dyrektor Muzeum Dariusz Byczkowski, natomiast o bezpłatny wstęp na wydarzenia muzyczne zadbali mecenasi kultury: Marszałek Opolszczyzny Andrzej Buła oraz – jak zawsze – Starosta Brzeski Maciej Stefański.