W sobotę 24 maja odbyła się jedna z najbardziej udanych imprez sportowo – plenerowych, już po raz dziewiąty organizowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu ( przy współudziale Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM, PTTK w Brzegu, Hydrolew – u z Lewina Brzeskiego, Powiatu Brzeskiego, Gminy Brzeg, Gminy Skarbimierz i BEPEC.

Tym razem spływ kajakowy zorganizowany był w hołdzie dla św. Jana Pawła II. Piękna pogoda, doskonałe humory, wysoka, ale nierwąca woda na Odrze, wszystko to sprawiło, że dzień był bardzo udany. Co prawda spływ zakończył się w Kopaniu ogromną burzą i gradem, ale organizatorzy zapewnili tyle atrakcji, że nawet pogoda nie zdołała popsuć imprezy.

W tym roku startowało ok. 20 dwuosobowych drużyn z wielu instytucji, wśród których
(oprócz pracowników PWiK byli reprezentanci m.in. Starostwa Powiatowego w Brzegu, Urzędu Miasta Brzeg, Urzędu Gminy Skarbimierz, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.) Bezpieczeństwa pilnował brzeski MOSiR.

Gospodarzem imprezy był prezes Marek Starczyk ( PWiK), Jan Janota ( PTTK), Robert Hejman ( BSCh na SM), Ireneusz Szporek ( prezes Hydrolew – u ), a gościem specjalnym – burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.

Kajakarze płynęli z Lewina Brzeskiego przez Skorogoszcz do Kopania, na trasie ok. 20 km i chociaż była to przednia zabawa, to pokonanie przy pomocy mięśni tylu kilometrów, wymagało dużego hartu ducha i żelaznej kondycji.

Brygida Jakubowicz