Zbliża się 90. Rocznica III Powstania Śląskiego, z tej okazji wiele instytucji, których patronem są Bohaterowie Powstań Śląskich organizuje jubileuszowe uroczystości. Jedną z nich jest Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie, Dyrektor Monika Musiał-Biernat 30 marca zorganizowała obchody w Grodkowskim Domu Kultury.

Uroczystość składała się z dwóch części – w pierwszej widzowie zobaczyli występ artystyczny – „Dzieje Śląska” na podstawie pamiętnika Teodora Tyca oraz wspomnień uczestników walk o wolność Śląska. W drugiej części spotkania przeprowadzone zostały konkursy, w których udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego, a oceniało ich jury w składzie: Ryszarda Krok – przewodnicząca, Monika Jagusz, Ewa Wrzodek.

W konkursie na „Plakat o tematyce powstańczej” I miejsce zajął Marcin Łysanowicz z II LO w Brzegu; II miejsce – Anna Dziuk z LO w Grodkowie; III miejsce – Mateusz Partyka z ZSZ nr 1. W konkursie na „Opowiadanie poświęcone tematyce powstań śląskich” głównymi laureatami zostali brzeżanie: I miejsce – Katarzyna Wiśniewska I LO, II miejsce Katarzyna Wawrynek II LO, III miejsce – Konrad Maraszek I LO. Widzowie wysłuchali pieśni powstańczych i patriotycznych w wykonaniu uczestników biorących udział w trzecim konkursie: I miejsce – Agnieszka Kulczycka II LO w Brzegu, II miejsce Damian Zając – ZSB, III miejsce – Monika Sikora i Paulina Pszon LO w Grodkowie. Ostatnim konkursem była recytacja poezji powstańczej: I miejsce otrzymała Katarzyna Chomątowska z ZSR – CKP z Grodkowa, II miejsce Jolanta Sławska z II LO w Brzegu, III miejsce Paulina Srebniak LO Grodków.
            Wszystkim zwycięzcom konkursów zorganizowanych przez Panie Bogusławę Szczotkę oraz Annę Huzar nagrody wręczyli ich fundatorzy: Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk i przedstawicielka Kuratorium Oświaty Starsza Wizytator Pani Wiesława Kostrzewa–Andros. Obecni na uroczystości Sekretarz Gminy Grodków Andrzej Romian, dyrektorzy: Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie Monika Musiał – Biernat, ZSR–CKP Anetta Zych-Rzepecka, Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Alicja Biesaga oraz młodzież wraz z opiekunami byli pod dużym wrażeniem poziomu wykonania pieśni oraz wierszy.

Wydział Promocji D.B.