PRZEDŚWIĄTECZNA ATMOSFERA W GMINIE LUBSZA

Jarmarki wielkanocne w Gminie Lubsza mają już
kilkuletnią tradycję. W tym roku jarmark zorganizowano w Dobrzyniu. Jarmark
otwierali m.in. : Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, kierownik
Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy Maria Czarna, kierownik Działu Wiejskiego
Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki Renata Wojas (która pełniła też funkcję
przewodniczącego komisji w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną) oraz
radni Rady Gminy Lubsza.

SZANOWAĆ NAJPIĘKNIEJSZE ŚWIĄTECZNE TRADYCJE

 

 

            Do Świąt Wielkanocnych kilka dni. Rozpoczął się okres miłych, zgodnych z polską tradycją spotkań wielkanocnych. Wśród licznych jarmarków cieszących się wielkim powodzeniem brzeżanie mogli kupić świąteczne produkty i wyroby rękodzielnictwa artystycznego (stroiki, pisanki, baranki, palmy wielkanocne itp). Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oferowały to co mają najcenniejszego,  w tym regionalne potrawy, ciasta i słynące z uroku opolskie pisanki.