Noworoczne spotkanie w Grodkowie

Już dawno zaszła Gwiazdka Betlejemska, ale duch świąt i to co reprezentuje – śliczne zielone kolorowo ubrane drzewka choinkowe jeszcze żyją. Właśnie przy blasku choinkowych światełek, jak co roku – na zaproszenie Burmistrza Grodkowa Marka Antoniewicza spotkali się 18 stycznia br. w restauracji Grodek przedstawiciele organizacji społecznych i kombatanckich: Niezależnego Ruchu Kombatantów AK, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Emerytów i Rencistów, Związku Sybiraków i organizacji zrzeszającej kresowiaków.

13 lat minęło jak jeden dzień

10 stycznia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzegu odbyła się miła i wzruszająca uroczystość. Starosta Maciej Stefański oraz naczelnik Wydziału Zdrowia Anna Niesłuchowska podziękowali za bezinteresowną pracę społeczną w zakresie opiniowania wniosków pacjentów ubiegających się o skierowanie do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Brzegu doktorowi Januszowi Fidrysiakowki.

DARY OD PRZYJACIÓŁ Z KUSEL

Już tradycyjnie w przedświątecznym okresie powiat brzeski odwiedziła delegacja z niemieckiego powiatu Kusel. Umowa partnerska zawarta 11 lat temu pomiędzy powiatem brzeskim a powiatem Kusel określała m.in. zakres pomocy humanitarnej. Dlatego co roku partnerzy z Niemiec w okresie Świąt Bożego Narodzenia dostarczają dary dla instytucji publicznych z terenu powiatu brzeskiego. Tym razem była to pościel, obrusy – przeznaczone dla Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grodkowie, Zakładu Opieki Leczniczej w Grodkowie oraz dla pacjentów Brzeskiego Centrum Medycznego.