POWIAT BRZESKI W STATYSTYCE

Urząd Statystyczny w Opolu w oparciu o Narodowy Spis Powszechny 2011 wydał „Portrety Powiatów Województwa Opolskiego 2010”. Z wydawnictwa tego możemy dowiedzieć się, że w powiecie brzeskim jest zarejestrowanych 8.958 osób bezrobotnych (stopa bezrobocia 19,2 %). Za to jesteśmy drugim po Opolu powiatem pod względem ilości oddanych nowych mieszkań (87 mieszkań) i trzecim po powiecie opolskim i oleskim powiatem o największej ilości zarejestrowanych podmiotów gospodarczych (8.975 podmiotów). Pocieszające jest, że jako jeden z dwóch powiatów w województwie opolskim powiat brzeski miał w 2010 r. dodatni przyrost naturalny.

Rośnie nam nowe pokolenie

Rośnie nam nowe pokolenie, przyzwyczajenie, że od najmłodszych lat trzeba dbać o zdrowie, inwestować w swój organizm, troszczyć się o wszystko co „dla ciała” i „dla ducha”. To nie przesada, dzisiejsze przedszkolaki uczą się nie tylko mycia ząbków, wiedzą też, że owoce są niezbędne w diecie, a sport, jest konieczny aby wyrośli na zdrowych ludzi. Przyczyniają się do tego różne opcje społeczne.

Pamięć o kapelanie “Solidarności”

W minioną niedzielę, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu, odbyła się msza święta upamiętniająca bestialsko zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszkę.
Dwadzieścia siedem lat temu Popiełuszko, kapelan warszawskiej "Solidarności", a aktualnie błogosławiony Kościoła Katolickiego, został uprowadzony przez funkcjonariuszy Samodzielnej Grupy "D" Departamentu IV MSW. 30 października z Wisły wyłowiono zwłoki kapłana. Ciało obciążone było workiem wypełnionym kamieniami, a zwłoki nosiły znaki torturowania.