ZAPROSZENIE

Dnia 30 czerwca 2011 r. o godzinie 10:00 (czwartek) w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, odbędzie się posiedzenie Rady Powiatu Brzeskiego (sesja absolutoryjna) W ramach sesji sprawozdanie z wykonania Budżetu Powiatu Brzeskiego za 2010 r. złoży Skarbnik Powiatu Iwona Krzysztofek. W ramach sesji sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie złoży Dyrektor PCPR Aleksander Podgórny.

WIEDZA I NAUKA = SUKCES

Maluszki i starsze dzieci od 6 do 12 lat mogą w Brzegu studiować. To nie żart, właśnie dobiegła końca sesja Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS. Młodzi studenci i honorowi goście uczestniczyli 11 czerwca br. w rozdaniu dyplomów ukończenia uczelni. Na pomysł prowadzenia dziecięcego uniwersytetu wpadła Pani Małgorzata Soroczyńska właścicielka Szkoły Językowej Progress. Szkoła Progress znana jest z wielu niekonwencjonalnych pomysłów edukacyjnych.

LITANIA DO…..

Choć upłynęło trochę czasu od momentu beatyfikacji Jana Pawła II, wydarzenie to w dalszym ciągu wywiera na Polakach ogromne wrażenie. Jego kontynuacja są m.in.: uroczyste koncerty, wystawy i konferencje poświęcone wierni Papieżowi Polakowi.
19 czerwca br. o godzinie 18.00 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzegu wierni mieli okazję wysłuchać Koncertu – Misterium pt. „Litania do Polskich Świętych” w wykonaniu światowej sławy zespołu „Spirituals Singers Band”. Fundatorami koncertu byli: Powiat Brzeski, Gmina Skarbimierz, Gmina Lewin Brzeski Gmina Grodków, Gmina Olszanka i Gmina Lubsza oraz brzeskie firmy. W koncercie uczestniczyły władze miasta i powiatu reprezentowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego Henryka Mazurkiewicza i Przewodniczący Rady Miasta Mariusza Grochowskiego.