Jesteśmy tu

III Wojewódzki Festiwal Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy Tu” został zorganizowany przez Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM 16 października  br. w Brzeskim Centrum Kultury. Festiwal rozpoczął się Mszą Św. w Kościele p.w. św. Mikołaja oraz  występem chóru CANTATE DOMINO z Brzegu. W uroczystości otwarcia Festiwalu uczestniczył Burmistrz Wojciech Huczyński i wiceburmistrz Stanisław Kowalczyk. Imprezę prowadziła Magdalena Kłoda i Angelika Rolska. W festiwalu wzięło udział 210 osób (uczestnicy, wolontariusze i organizatorzy). Poza konkursem wystąpiła szkoła COCO DENCE CENTER z Brzegu.

KAMPANIA PROFILAKTYCZNA

20 października br. w Brzeskim Centrum Kultury wystąpił Piotr Lubertowicz i Tomasz Dzień – muzycy związani są z polską sceną bluesowo – rockową. Lubertowicz koncertował z zespołem „Chłopcy z Palcu Broni” i „Nocna Zmiana Bluesa”. Życie Piotra Lubertowicza związane jest z walką ze śmiertelną chorobą. Jego koncerty to dzielenie się osobistymi doświadczeniami, opowieści o wielu sprawach i problemach, które niszczą przyszłość i życie ludzi sięgających po narkotyki lub inne używki. Lubertowicz to żywe świadectwo siły ducha. Głębokie przesłanie jego muzyki ważne jest przede wszystkim w walce z tzw. „dżumą XX wieku” czyli wirusem HIV i będącą jego konsekwencją chorobową AIDS. Lubertowicz potrafi przekonać młodych ludzi, że narkotyki, dopalacze i inne używki prowadzą do zerwania z realnym światem i pogrążeniu się w kłamstwie i obłudzie.

BRZEG SCENĄ WARSZTATÓW ARCHITEKTONICZNYCH

W dniach 18-22 października br. w Brzegu odbyły się pod Patronatem Honorowym Starosty Macieja Stefańskiego organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie Międzynarodowe Warsztaty Architektoniczne „Brzeg, obraz Miasta”. Studenci biorący udział w warsztatach zwiedzili miasto w tym Zamek Piastów Śląskich. Szczególnie interesowały ich stare mapy i kroniki historyczne. Szukali materialnych i niematerialnych śladów polskiej i niemieckiej przeszłości. Warsztaty połączone były z konkursem. Konkurs przedstawił w formie prezentacji przeżycia studentów w Brzegu, odkrywanie i interpretację śladów historycznych, zawierał odpowiedzi na pytania co wpłynęło na kierunki i rozwój miasta, a także jak w oczach studentów będzie wyglądała jego przyszłość?