ZA KATYŃSKICH BOHATERÓW

Społeczeństwo powiatu brzeskiego, władze powiatowe, przedstawiciele gmin, służby mundurowe, młodzież – 18 kwietnia 2010 r. – w ogromnym skupieniu i smutku uczestniczyli w polowej Mszy św. związanej z 70. Rocznicą Zbrodni Katyńskiej.
Katyń – golgota narodu polskiego w dzisiejszym dniu nabiera też cech miejsca dla Polaków wyjątkowego i mistycznego, tam się historia rozpoczęła, tam się – tragicznie po 70. latach – skończyła.
O Zbrodni Katyńskiej w okresie ostatniego tygodnia dowiedział się cały świat, historia została uaktualniona, a ogromną pamiątką tej rocznicy będzie też ostatnie przemówienie, które nie zostało wygłoszone przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego /źródło: www.dziennikwschodni.pl/: