Sesję Rady Powiatu Brzeskiego w dniu 28.02. br. rozpoczęła uroczystość uhonorowania Pani Marii Chojnackiej. Maria Chojnacka skończyła 60 lat, zawodowo cały czas była związana z Beselem, obecnie jest emerytką – babcią 5 wnuków.

Jest osobą niezwykle skromną, ale mogącą się pochwalić swoim wspaniałym macierzyństwem. Wraz z mężem Józefem – emerytowanym policjantem z brzeskiej komendy, wychowała trzech synów, którzy służą społeczeństwu powiatu brzeskiego. Artur – jako starszy ogniomistrz Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu, Janusz – jako aspirant także w PSP oraz Paweł – aspirant Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Wyżej wymienieni towarzyszyli swojej mamie, kiedy ta nie kryjąc wzruszenia otrzymała z rąk Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego Henryka Mazurkiewicza list gratulacyjny z podziękowaniami, drobny upominek i bukiet róż.
Sesja była też okazją do wręczenia przez komendanta WKU ppłk. Czesława Drozda i Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy Zbigniewowi Kłaczkowi brązowego medalu „Za zasługi dla Obronności Kraju” a także dwóch okolicznościowych medali 50-lecia Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu paniom Jolancie Markiewicz i Marcie Szeląg reprezentującym tę samą instytucję.

B.J.