Maluszki i starsze dzieci od 6 do 12 lat mogą w Brzegu studiować. To nie żart, właśnie dobiegła końca sesja Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS. Młodzi studenci i honorowi goście uczestniczyli 11 czerwca br. w rozdaniu dyplomów ukończenia uczelni. Na pomysł prowadzenia dziecięcego uniwersytetu wpadła Pani Małgorzata Soroczyńska właścicielka Szkoły Językowej Progress. Szkoła Progress znana jest z wielu niekonwencjonalnych pomysłów edukacyjnych.

Forma prowadzenia wykładów i przekaz informacji dostosowany jest do wieku dzieci. Każdy student dostaje indeks oraz legitymację studencką, a za udział w wykładzie otrzymuje pieczątkę: zebranie 3 pieczątek w semestrze skutkuje jego automatycznym zaliczeniem.   A zamiast egzaminów są quizy z nagrodami. Brzescy mali studenci dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy m.in. : Dlaczego wyginęły dinozaury? Jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę? Skąd się wzięły i po co są nam pieniądze? Odpowiedzi na wiele intrygujących pytań, na które rodzice czasem nie znają odpowiedzi, studenci otrzymują od prawdziwych profesorów renomowanych uczelni krajowych i zagranicznych oraz od ekspertów w danej dziedzinie np.dziennikarza i autora telewizyjnego programu "Laboratorium" Wiktora Niedzickiego.

Wykład inauguracyjny UNIKIDS 2011/2012, odbędzie się 1 października br. w Brzegu. Gościem honorowym uniwersytetu będzie Sędzia Anna Maria Wesołowska, znana widzom TVN-u.
                                                                                              Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                              Brygida Jakubowicz