14 września na stadionie miejskim w Oławie przy ulicy Sportowej odbył się turniej piłki nożnej, zorganizowany z okazji piętnastolecia powstania Starostwa Powiatowego w Oławie. Sześć drużyn rywalizowało ze sobą o puchar Starosty Oławskiego.

Ekipa z brzeskiego starostwa zajęła w turnieju trzecie miejsce. Na podium wyprzedziły ją reprezentacje Urzędu Miejskiego w Oławie i Urzędu Gminy Oława. Warto zauważyć, że średnia wieku zawodników brzeskiej reprezentacji wynosiła 50 lat. Niektórych przeciwników nierzadko zaś reprezentowali znacznie młodsi, czynni zawodnicy trzecioligowej Foto-Higieny Gać.

Drużyna brzeskiego starostwa rozpoczęła turniej od dwóch zwycięstw. W walce o finał uległa jednak 3:2 ekipie Urzędu Gminy Oława. Cały turniej wygrała reprezentacja Urzędu Miejskiego w Oławie, która w finałowym meczu pokonała pogromców naszej drużyny.

Jednym z najskuteczniejszych piłkarzy turnieju był grający w barwach brzeskiego starostwa Zenon Białek. Zawody prowadził brzeski sędzia Wiesław Grabowski.

W ubiegłym tygodniu trener drużyny Starostwa Powiatowego w Brzegu Janusz Żebrowski wraz z jej kapitanem Bogdanem Maligrandą przekazali na ręce Starosty Macieja Stefańskiego puchar przywieziony z Oławy, zapowiadając przy tym, że podobnych trofeów chcą w najbliższej przyszłości zdobyć znacznie więcej.

Reprezentacja Starostwa Powiatowego w Brzegu wystąpiła w składzie:

Bogdan Maligranda (kpt.), Zbigniew Hraca, Józef Hraca, Marian Pokryszka, Kazimierz Wróblewski, Zenon Białek, Wiesław Listowski, Janusz Maligranda.

Trener drużyny: Janusz Żebrowski