Święto Policji ma dla policjantów i pracowników cywilnych bardzo duże znaczenie. To uhonorowanie ich trudu i zaangażowania wkładanego w codzienną służbę na rzecz innych ludzi. To wyraz szacunku dla ich pracy, zapewniającej bezpieczeństwo i porządek na terenie naszego powiatu. Podziękowania za codzienną służbę i życzenia satysfakcji z pracy to słowa, które były najczęściej kierowane pod adresem policjantów uczestniczących w obchodach Święta Policji w dniu 2 sierpnia br. w powiecie brzeskim.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji środowiska policyjnego w Kościele p.w. Krzyża Świętego w Brzegu celebrowaną przez ks. Bolesława Robaczka. Po mszy na uroczystej akademii, która miała miejsce w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, zostały wręczone listy pochwalne, odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie policyjne. W akademii udział wzięli m.in.: przedstawiciel Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Stefan Zwierzewicz, Zastępca Burmistrza Brzegu Barbara Iwanowiec, Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk, Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz, Zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego Dariusz Struski, Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska, Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski, przedstawiciele służb mundurowych, prokuratury, sądownictwa, a także przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z KPP Brzeg.

Wicestarosta Ryszard Jończyk w imieniu Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego wręczył 6 funkcjonariuszom nagrody rzeczowe za wzorową służbę, a  policjant Wydziału Ruchu Drogowego otrzymał list gratulacyjny Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji za godną naśladowania postawę. Awanse na wyższe stopnie policyjne wręczał Komendant Powiatowy Policji w Brzegu mł. insp. Władysław Trzaskawski.

Awanse otrzymało łącznie 55 osób. Na stopień starszego posterunkowego awans otrzymało 14 funkcjonariuszy,  na stopień sierżanta  4, na stopień starszego sierżanta 8, na stopień sierżanta sztabowego 8, na stopień młodszego aspiranta 2, na stopień aspiranta 9, na stopień starszego aspiranta 4, na stopień aspiranta sztabowego 5, na stopień podinspektora 1.

Nagrody Burmistrza Lewina Brzeskiego otrzymało 2 policjantów, również 2 policjantów otrzymało nagrody Burmistrza Grodkowa.