Od 10 grudnia pociąg Pendolino kursujący na trasie z Jeleniej Góry do Warszawy zatrzyma się na stacji w Brzegu. Dzięki temu mieszkańcy zyskają możliwość podróży szybkim składem do Jeleniej Góry, Wrocławia oraz Warszawy. Podróż do stolicy zajmie nieco ponad trzy godziny. Stacja w Brzegu, jako pośredni przystanek dla Pendolino, to także promocja regionu. W pociągach Expres Inter City Premium będą bowiem wyświetlane informacje oraz filmy o historii Brzegu i Powiatu Brzeskiego.
Starosta Maciej Stefański od dawna zabiegał o zmianę rozkładu jazdy pociągów Expres InterCity Premium. Głównym celem było bezpośrednie skomunikowanie Brzegu ze stolicą.
„Szereg spotkań i rozmów z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury i spółki PKP Intercity przyniosły oczekiwany rezultat – mówi starosta Stefański. Moje wnioski popierali starostowie z Nysy i Namysłowa. Podpisałem porozumienie z PKP Intercity i od grudnia mieszkańcy naszego regionu będą mieli możliwość szybkiego i bezproblemowego dojazdu do Warszawy oraz innych kluczowych miejscowości”.