Wraz z końcem roku szkolnego naszedł czas podsumowań. Zakończyła się całoroczna rywalizacja sportowa Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Brzeskiego. Na spotkaniu ze Starostą Maciejem Stefańskim, Wicestarostą Ryszardem Jończykiem,  Naczelnikiem Wydziału  Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Michałem Siekiem i Koordynatorem d/s sportu Szymonem Drekselerem zjawili się najlepsi sportowcy, nauczyciele wychowania fizycznego i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.

Starosta za wybitne osiągnięcia sportowe wyróżnił nagrodami następujące osoby i szkoły: Annę Szmit z LO w Grodkowie ( mistrzyni województwa w biegach przełajowych – Bąków 10.10.2013 r.) Kamila Karbowiaka z II LO (II miejsce w biegach przełajowych – Bąków 10.10.2013 r, aktualnie zawodnika i uczenia Liceum Sportowego we Wrocławiu), Patrycję Obodzińską z II LO Brzegu ( II miejsce w biegach przełajowych – Bąków 10.10.2013 r.  oraz II miejscu w biegu na dystansie 1500 m w mistrzostwach województwa  w Kędzierzynie – Koźle 09.06.2014 r.); ZSZ Nr 1 w Brzegu ( II miejsce w mistrzostwach województwa w piłce ręcznej chłopców 25.03.2014 r.), LO Grodków( II miejsce w mistrzostwach województwa w piłce  ręcznej dziewcząt w Dobrzeniu  Wielkim – 26.03.2014 r.), II LO Brzeg ( III miejsce w mistrzostwach województwa w koszykówce dziewcząt Głuchołazy – 27.03.2014 r.)

Po rozegranych w roku szkolnym 2013/14 aż 38 konkurencjach wyłoniono na podstawie punktacji zwycięzcę. Zostało nim Liceum Ogólnokształcące z Grodkowa. Kolejne miejsca zajęło I LO w Brzegu, ZSZ nr 1 z Brzegu, II LO z Brzegu, ZSB z Brzegu, ZSE z Brzegu, i ZSR CKU z Grodkowa.

Brygida Jakubowicz