Na przełomie września i października br. Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze oddział Ziemi Brzeg realizowało zadanie publiczne pn. ,,Aktywnie na ścieżkach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego” współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Brzegu.

Dzieci i dorośli spędzili aktywnie czas na wytyczonej trasie nordic walking w lesie tuż przy leśniczówce w Kurzniach. Impreza ukazała zalety aktywności na świeżym powietrzu. W pędzie cywilizacyjnym zapominamy o walorach jakie niesie ze sobą przebywanie w otoczeniu pięknej i nieskażonej przyrody. Uczestnicy spotkania  mieli okazję przemierzyć trasę turystyczną w sposób dla każdego najprzyjemniejszy: spacerkiem, na rowerze oraz z kijkami nordic walking. Wielu uczestników odkryło potrzebę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu  i jak zapewniali postarają się ją wprowadzić w codzienne życie, spacerując o każdej porze roku. Po wysiłku fizycznym był czas na poczęstunek i udział w konkursach oraz obejrzenie pokazu Tai Chi, który na łonie natury wypadł znakomicie.

Spotkania urozmaiciły stoiska wystawione przez Stobrawski Parku Krajobrazowy oraz LGD ,,Stobrawski Zielony Szlak”, które zainteresowały uczestników swoimi wydawnictwami i konkursami dla dzieci.  Współorganizatorem spotkania było Nadleśnictwo Brzeg i LGD ,,Stobrawski Zielony Szlak”, a patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Dyrekcja Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Sponsorem nagród była firma Regatta, Starostwo Powiatowe w Brzegu oraz PTTK oddział Ziemi Brzeskiej.

Małgorzata Naumowicz