W dniu 17 października został przekazany plac budowy pod boisko wielofunkcyjne w Grodkowie. Od początku przyszłego roku dzieci i młodzież będą mogli cieszyć się nowoczesnym, kompleksowym obiektem sportowym. Budowa obiektu ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

fot. Na terenie znajdującym się pomiędzy trzema szkołami powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

Zadanie realizowane przez powiat brzeski kosztuje 1.187 tys. złotych (w tym dofinansowanie 300 tysięcy złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej). Na nowym obiekcie znajdować się będą: boisko do piłki ręcznej oraz dwa boiska do siatkówki. Ponadto projekt przewiduje budowę: bieżni pięciostanowiskowej o długości 120 metrów, skoczni o rozbiegu 45 metrów i piaskownicy oraz mini boiska trawiastego do piłki nożnej. Obiekt wyposażony będzie także w oświetlenie na każdym rogu boiska, stojaki na kosze do koszykówki,
siatkę i słupki do gry w piłkę siatkową i tenisa oraz bramki do piłki ręcznej.

Nowe boisko wykorzystywane będzie przez uczniów trzech grodkowskich szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Liceum Ogólnokształcącego. Co ważne obiekt będzie ogólnodostępny więc korzystać będą z niego również dzieci i młodzież z pobliskiego, dużego osiedla mieszkaniowego oraz pozostali mieszkańcy miasta.

Grodków posiada bardzo bogate tradycje sportowe, przede wszystkim związane z piłką ręczną. Wielofunkcyjne boisko pozwoli otworzyć przed młodzieżą szersze możliwości sportowego rozwoju. Usytuowanie obiektu pomiędzy trzema szkołami daje warunki do bezpiecznego użytkowania boiska przez młodych sportowców, a jego wieofunkcyjność sprawia, że Grodkowianie będą mogli rozwijać swoje sportowe zainteresowania zarówno podczas pobytu w szkole jak i w swoim czasie wolnym.

Krystian Ławreniuk