Pierwszy dzień września nieodzownie kojarzy się z początkiem roku szkolnego. Dziś przez ulice Brzegu i innych miejscowości powiatu przemaszerowały tłumy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Od jutra w swoich klasach kontynuować będą edukację, nabywając wiedzę niezbędną do rozpoczęcia wymarzonego kierunku studiów lub podjęcia pracy w wybranym przez siebie zawodzie.

Powiat Brzeski jest organem prowadzącym dla szkół ponadgimnazjalnych (I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, Liceum Ogólnokształcące w Grodkowie, Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie) oraz szkół specjalnych (Zespół Szkół Specjalnych w Brzegu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grodkowie).

W roku szkolnym 2016/2017 w powiecie brzeskim naukę w pierwszych klasach rozpoczęło 750 uczniów.

ILO w Brzegu – 153 uczniów

IILO w Brzegu – 65 uczniów

LO w Grodkowie – 23 uczniów

ZSE w Brzegu – 88 uczniów

ZSB w Brzegu – 157 uczniów

ZSZ nr 1 w Brzegu – 114 uczniów

ZSR CKP w Grodkowie – 112 uczniów

ZSS w Brzegu – 27 (w tym szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła przysposabiająca do pracy) uczniów

SOSW w Grodkowie – 11 (w tym szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła przysposabiająca do pracy) uczniów

Początek roku szkolnego to także pierwszy dzień pracy nowych dyrektorów szkół i poradni. Stanowiska te objęli: Leszek Lipiński w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu, Łukasz Denys w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, Danuta Trzaskawska w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie, Barbara Sadkowska-Jakubów w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzegu oraz Beata Sobów w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodkowie.

K.Ł.