Już wkrótce na ulicy Piastowskiej ruszą prace remontowe związane z przebudową całego odcinka ciągu pieszego przebiegającego od Banku Spółdzielczego, wzdłuż budynku Poczty Polskiej, aż do wjazdu na Dworzec PKP.

To efekt dobrej współpracy Powiatu Brzeskiego z Gminą Brzeg, które zamierzają sfinansować tę inwestycję wspólnie. „Cieszę się, że Gmina Brzeg postanowiła partycypować w kosztach remontów dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie miasta, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu naszych mieszkańców” – podkreśla Maciej Stefański – Starosta Powiatu Brzeskiego.Przypomnijmy, że Brzeg był jedyną z gmin powiatu brzeskiego, która nie korzystała dotąd z takiego rozwiązania. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak uznał jednak ten kierunek za słuszny i za zgodą Rady Miejskiej przystąpił do projektu. Przetarg na zadanie został ogłoszony przez Zarząd Dróg Powiatowych pod koniec maja br. Przedmiot zamówienia został określony, jako remont ponad pół kilometrowego odcinka chodnika z wykorzystaniem dotychczasowego materiału, który wcześniej ma zostać poddany obróbce. Ponieważ remont odbywał się będzie w strefie „A” ścisłej ochrony konserwatorskiej prace będą prowadzone z udziałem Głównego Specjalisty ds. Ochrony Zabytków Starostwa Powiatowego w Brzegu. Termin wykonania zamówienia został ustalony na koniec października br. Aby prace były wykonane rzetelnie Zarząd Dróg Powiatowych w ogłoszonym przetargu postawił wykonawcom wysokie wymagania. Oferty złożyło pięć firm, a najkorzystniejsza pod względem przyjętych kryteriów ich wyboru okazała się oferta złożona przez firmę „Jarząbek” z Brzegu. Brzeska firma, która przebudowywała w Brzegu m. in. ul. Długą zobowiązała się wykonać całość prac za kwotę 272 tysiące zł. To dobra wiadomość dla zamawiających – Powiatu Brzeskiego i Gminy Brzeg, które na to zadanie miały zabezpieczone środki w wysokości 400 tys. zł. Powstałe oszczędności poprzetargowe zostaną przeznaczone na dalsze prace drogowe, prawdopodobnie na kontynuację modernizacji ul. Piastowskiej.

Wojciech Komarzyński