Z powodu pojawiających się licznych insynuacji, dotyczących przetargu na świadczenie usług o charakterze prawnym na rzecz Starostwa Powiatowego w Brzegu i jednostek organizacyjnych Powiatu Brzeskiego, jakie opublikowane zostały w ostatnim czasie na łamach lokalnych serwisów internetowych informuję, iż:

– w/w przetarg miał charakter otwarty

– do upływu terminu składania ofert zostały złożone dwie oferty przetargowe

– pierwsza z ofert opiewała na kwotę 9.840,00 zł brutto za jeden miesiąc świadczenia usług (zaproponowana kwota przewyższała kwotę przeznaczoną na realizację w/w zadania w bieżącym roku), natomiast druga oferta na kwotę 3.690,00 zł brutto za jeden miesiąc świadczenia usług

– pod uwagę brane były dwa kryteria: doświadczenie i cena

– w drodze przetargu wybrana została oferta złożona przez Waszczuk i Partnerzy Spółkę Partnerską Radców Prawnych

Wybrana kancelaria zaproponowała znacznie niższą kwotę za świadczenie usług o charakterze prawnym. Jest to największa i zarazem jedna z najbardziej kompetentnych firm branży prawniczej działających na terenie województwa opolskiego, posiadająca ponadto wieloletnie doświadczenie w świadczeniu usług na rzecz jednostek samorządowych.

Informuję przy tym, iż publikowanie jakichkolwiek informacji, jakoby na wynik przetargu wpływ miały inne kryteria aniżeli wspomniane powyżej, nosi znamiona pomówienia i wobec autorów tych publikacji wszczęte zostaną odpowiednie kroki prawne.

Krystian Ławreniuk

Starosty Powiatu Brzeskiego