Od 2 września bieżącego roku w Lewinie Brzeskim planowane jest uruchomienie zamiejscowego wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Porozumienie w tej sprawie władze powiatu i Lewina Brzeskiego podpisały już w lipcu. Przez ostatni miesiąc starostwo prowadziło szkolenie dwuosobowej kadry mającej zasilić wydział. Konfigurowany był też sprzęt niezbędny do jego sprawnego funkcjonowania.

Wydział zlokalizowany został pod adresem Rynek 26 (budynek na zdjęciu). Podobna jednostka od lat działa w Grodkowie, a kierowcy z tamtego regionu bardzo sobie chwalą udogodnienia, jakie dzięki niej uzyskali. Dla zmotoryzowanych mieszkańców Lewina Brzeskiego i okolic powstanie zamiejscowego wydziału również przyniesie duże korzyści. Dzięki tej inicjatywie nie będą musieli już jeździć do Brzegu w celu wymienienia prawa jazdy lub zarejestrowania pojazdu, zwłaszcza, że podróż taka często wiązała się ze spędzeniem kilku dłuższych chwil w kolejce. Zadowolony z tego rozwiązania jest również Tomasz Kośla – naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Brzegu, który uważa, że usprawni to również pracę w brzeskim wydziale, obsługującym na co dzień bardzo dużą ilość petentów.