Piątek 30 kwietnia br. był wielkim dniem dla tegorocznych maturzystów z powiatu brzeskiego. Uroczystości rozdania świadectw miały miejsce we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych. W Muzeum Piastów Śląskich nagrodzono za ciężkie lata nauki uczniów Zespołu Szkół Budowlanych. Uroczystość otworzył Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, który chcąc uczestniczyć nie tylko w rozdaniu świadectw i wyróżnień uczniom ZSB, odwiedził także Dużą Salę Stropową Ratusza Miejskiego, gdzie świętowała zakończenie szkoły młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Starosta już tradycyjnie nagrodził najzdolniejszego ucznia Zespołu Szkół Ekonomicznych. W tym roku był nim Marcin Szymula, który w klasie maturalnej został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zajął drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Managerskich oraz konkursie Potyczki Księgowego. Ostatnią klasę ukończył z godną pozazdroszczenia średnią 5,3.

Na uroczystości uczniowie wysłuchali koncertu, w wykonaniu uczniów Brzeskiej Szkoły Muzycznej.
Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia na maturze i dalszych sukcesów na wybranej przez nich drodze edukacyjnej bądź zawodowej.

Rzecznik Prasowy Starosty